Forever young .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forever young .

Real RPG .


You are not connected. Please login or register

Under the bridge . [ Privat : A & M ]

2 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Under the bridge . [ Privat : A & M ] Empty Under the bridge . [ Privat : A & M ] Thu Jul 28, 2011 1:17 am

Ayanna Woodyland

Ayanna Woodyland

Ayanna isi ridica privirea de iepure incoltit inspre geam . Statea intinsa pe patul de doua persoane , imbracata doar cu un tricou larg si negru , ce-i venea un pic sub fund . Stranse perna in brate , si inspira adanc , de parca ar fi fost ultima ei gura de aer . Cum ajunsese acolo ? Era atat de confuza si speriata . Insa , oricum , aici nu ar fi putut ajunge fratele ei . Da , William nu avea ce cauta acolo . Se puse pe burta , cu picioarele ridicate , dand din ele , asemeni unui copil mic .

Mark Smith .

Mark Smith .

Nu muncise astăzi , ci preferase să umble pe străyile acelui oraș , ce încă nu îl cunoștea nici pe jumătate și să privească fiecare lucru sau om ce trecea pe lângă el . Ajunsese acolo de vreo 2 zile , dar tot nu - și putea explica cum . Știa că se aruncase de la balcon , de la etajul 5 și apoi nu - și mai amintea nimic . Murise , de asta era sigur , căci nu puteai scăpa cu viață de la o asemenea înălțime . Își trecu mână prin păr , ciufulindu / l ușor , apoi pașii îl purtară spre hotel . Un amic de la locul de muncă îi spusese că poate să stea la hotel , căci îl cunoștea pe proprietar , dar va trebui să împartă apartamentul cu o fată . Nu - l deranjase , căci se simțea singur în ultima perioadă . Oftă scurt și intră în clădire , mergând spre recepție . Ceru cheia de la apartament , apoi urcă rapid scările , știind că undeva la etajul unu , câinele lui , îl aștepta . Îl lăsase acolo , închis într - o cușcă . Zâmbi larg când îl văzu și după ce îi dădu drumul , urcă și restul scărilor , până la wtajul 3 . Se opări în fața ușii ce indica numărul 100 , și o deschise , intrând înăuntru . Privi calm în jur .

Ayanna Woodyland

Ayanna Woodyland

Se ridica cu totul din pat , cautandu-l cu privirea pe Helias . Dupa putin timp , latratul lui gros o facu sa tresara si sari din nou in pat , in timp ce faptura grasuna fugea spre usa . Bruneta sari din pat si il ajunse pe bulldog rapid , si il prinse de zgarda . Isi ridica privirea albastra spre noul venit si tresari usor .

Mark Smith .

Mark Smith .

Hell începu să latre , repezându - se înainte . Îl prinse de lesă , ținându - l cu greu lângă el și îi spuse în Germană , căci doar limba aia o înțelegea să se potolească . Imediat după aceea , câinele se așeyase jos , lângă el , punându - și capul pe labe . O privi pe fata care apăruse în timpul acela în fața lui și schiță un zâmbet mic , dar cald , fără urmă de vreo ironie . Nu era așa de obicei , ci doar dacă - l enervai prea mult .
- Salut, spuse , ridicând mâna liberă în sus , clipind de mai multe ori . Își dădu bretonul din ochi și o analiză scurt .

Ayanna Woodyland

Ayanna Woodyland

Cainele colegului ei de apartament incepu sa latre , vazandu-l pe Helias , insa se linisti rapid si se puse jos , cu capul pe labe . Stapanul lui o saluta rapid , zambiind cald . Ay zambii si ea dulce si ceva mai hotarata . Se lasa pe vine , mangaind cainele tanarului , in timp ce Helias se puse cu capul pe picioarele ei .

Mark Smith .

Mark Smith .

O privi în timp ce se apleacă , pentru a - l mângâia pe Hell și se rugă , ca acesta să nu facă vreo tâmpenie care să o sperie . De obicei nu avea probleme cu persoanele noi , dar nu știa cum va reacționa , având în vedere că nici el nu știa nimic despre cine naiba era acum . Clătină scurt din cap , alungând acele gânduri , care pe moment decât îl iritau și se concentră la cea care avea să - i fie colegă pe apartament pe o perioadă ceva mai lungă de timp , având în vedere că nu știa nimic despre locul acesta , pentru a putea pleca .

Ayanna Woodyland

Ayanna Woodyland

Ayanna isi ridica privirea dupa ceva timp , vizibil rusinata ca uitase cu totul de colegul sau nou . Isi relua pozitia de drept , facandu-l pe Helias sa se dea in spate , si apoi sa cada in fundul grasun .
- Scuze , te rog . Ador animalele , si uneori ma las purtata de val . Eu sunt Ayanna Woodyland , incantata . zise bruneta . Vorbea repede , si in tot acel timp uitase sa mai respire . Cand termina de spus tot , trase aer in piept ca si cum acea ar fi fost ultima ei gura de oxigen , si nu dorea sa o uite .

8Under the bridge . [ Privat : A & M ] Empty Re: Under the bridge . [ Privat : A & M ] Fri Jul 29, 2011 11:40 pm

Mark Smith .

Mark Smith .

Clipi de mai multe ori şi clătină scurt din cap , atunci când fata îşi ceru scuze . Pentru ce o făcea ? Nu făcuse nimic greşit , cel puţin dacă - l întrebai pe el .
- Nu trebuie să - ţi ceri scuze , nu ai făcut nimic rău , spuse calm după ce aceasta termină de vorbit . Mark Smith , mă bucur să te cunosc , Ayanna , adăugă mai apoi şi zâmbi cald şi larg .

9Under the bridge . [ Privat : A & M ] Empty Re: Under the bridge . [ Privat : A & M ] Fri Jul 29, 2011 11:46 pm

Ayanna Woodyland

Ayanna Woodyland

Ea rămase în loc pentru a-i privi zâmbetul . Era atât de cald şi dulce , încât o făcea să nu-i mai fie frică . Se cutremură scurt . Niciodată , cineva nu a avut acest efect asupra ei . De când se născuse şi până acum câteva minute , fusese un iepure fricos , fără apărare . Într-o secundă , uită cu totul că ea se sinucisese , uitase de marele William şi desigur , că Mark îi putea face oricând ceva . Dar pe el nu-l vedea rănind pe cineva . Îşî scutură capul ,reuşind a-şi goni toate gândurile nebune . Se întoarse pe călcâie , trăgând de tricou în jos , şi îşi întoarse capul spre el .
- Haide să-ţi alegi o cameră . spuse Ayanna , şi îi zâmbi .

10Under the bridge . [ Privat : A & M ] Empty Re: Under the bridge . [ Privat : A & M ] Sat Jul 30, 2011 9:58 am

Mark Smith .

Mark Smith .

Aprobă şi îl trase pe Ra după el . Nu avea bagaje , deşi auzise că existau dulapuri deja echipate . Dădu din umeri ca pentru el , apoi îşi concentră atenţia , asupra brunetei din faţa lui . Era drăguţă , chiar frumoasă şi dacă s - ar fi gândit mai bine , nu ar fi fost rău să - şi încerce inima încă odată .
- Şi câţi ani ai , Ay ? întrebă băiatul şi îşi ciufuli părul , mergând acum în acelaşi pas cu ea .

11Under the bridge . [ Privat : A & M ] Empty Re: Under the bridge . [ Privat : A & M ] Sat Jul 30, 2011 10:10 am

Ayanna Woodyland

Ayanna Woodyland

Îşi întoarse din nou capul spre el şi zâmbi , aeriană . Trase aer în piept şi spuse acele cifre ce ar fi trebuit să fie vârsta ei :
- 19 . se bânjbâi ea , temătoare ca el să nu comenteze ceva că e prea mică . Se cutremură pe loc şi îi indică apoi o cameră , cu mâna . Aceea e foarte drăguţă , iar a mea este chiar vis-a-vis . continuă şi râse. Totuşi , să nu te superi pe mine dacă auzi zgomot noaptea . De la coşmaruri , mai cad din pat . până atunci vorbise tare şi clar , însă acum vocea ei era aproape şoptită .

12Under the bridge . [ Privat : A & M ] Empty Re: Under the bridge . [ Privat : A & M ] Sat Jul 30, 2011 10:33 am

Mark Smith .

Mark Smith .

- Suntem de - o seamă . Asta e chiar tare , spuse vesel şi Ra lătră scurt , din cauza stării , stăpânului său . Mark trase uşor de lesă şi spuse câteva cuvinte în germană , iar el se potoli . Coşmaruri zici ? Eh , nu - i problemă , dacă vrei poţi veni la mine când nu ai somn . Nici eu nu prea pot dormi , adăugă mai apoi , ducându - şi mâna la ceafă . Se gândi o clipă la acea fată . Cine era ? Îi apăruse în minte încă de dimineaţă , dar nu putea şti cine era . Oftă încet . Deja începea să - l doară capul .

13Under the bridge . [ Privat : A & M ] Empty Re: Under the bridge . [ Privat : A & M ] Sat Jul 30, 2011 10:38 am

Ayanna Woodyland

Ayanna Woodyland

Ayanna zâmbi larg şi se întoarse cu totul când auzi că-s de-o seamă . Făcu un pas înspre el , analizându-l în continuare . Era fericită că mai găsise o persoană ca ea , sau care măcar avea ceva în comun . De mult timp nu mai zâmbise atât de larg , vesel şi dulce . Acest Mark este probabil " medicamentul " ei .
Însă când acesta îşi duse mâna la cap şi căzu pe gânduri , apoi oftă scurt , se panică . Mai făcu un pas spre el , şi când ajunse în faţa sa , îşi aşeză o mână pe obrazul lui . Nu ştia de ce se purta aşa . Probabil că nici nu realiza .
- E-eşti bine ? îl întrebă , roşiind . Ochii ei albaştri îl priveau îngrijorată .

14Under the bridge . [ Privat : A & M ] Empty Re: Under the bridge . [ Privat : A & M ] Sat Jul 30, 2011 11:00 am

Mark Smith .

Mark Smith .

Încă încerca să - i sape printre gânduri , printre amintirile ce nu le putea controla pentru a putea afla cine este acea fată , când Ayanna îşi puse mâna pe obrazul lui . Tresări şi o privi confuz la început , realizând abia după câteva clipe ce se întâmpla de fapt . Îşi puse mâna peste a ei , bulversat şi i - o dădu la o parte .
- Da , sunt bine . Îmi pare rău , aş vrea să fiu singur pentru ceva timp , spuse şi se încruntă uşor , apoi intră în camera pe care i - o arătase bruneta . Ra îl privi confuz şi lătră .

15Under the bridge . [ Privat : A & M ] Empty Re: Under the bridge . [ Privat : A & M ] Sat Jul 30, 2011 11:06 am

Ayanna Woodyland

Ayanna Woodyland

Ayanna îl urmări , cu privirea tristă . Brusc , zâmbetul îi dispăruse . Rămase în afara camerei lui , cu privirea aţintită în pământ . Brusc , sări peste prag şi îl privi .
- Scuză-mă , te rog . Chiar nu ştiu ce-i în capul meu . Ay trase aer în piept , apoi se întoarse şi începu să facă paşi înspre sufragerie .

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum